ΑΠΟΕΛ: Να η ευκαιρία του!

Οι «γαλαζοκίτρινοι» πηγαίνουν στο Παραλίμνι με μοναδικό στόχο το τρίποντο

Η ΕΝΠ υποδέχεται το ΑΠΟΕΛ (15:00) στο «Τάσος Μάρκου» για το πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής. Η ομάδα του Μιλόγεβιτς με νίκη επί των «βυσσινί»  και θα μειώσει τη διαφορά απο τη πρωτοπόρο ΑΕΚ στους δύο βαθμούς.

Θέλει να εκμεταλλευτεί το εχθεσινό δώρο του Ακρίτα η ομάδα της Λευκωσίας αλλά αυτό θα γίνει εφόσον δεν υποτιμήσεις το σύνολο του Μαρίνου Σατσιά. Μιας ομάδας που δείχνει αρκετά καλοδουλεμένη και διψάει για βαθμούς καθώς βρίσκεται τέσσερις βαθμούς μακριά απο την επικίνδυνη ζώνη.

Αυτό που δεν θέλουν να ξαναδούν σε επανάληψη στο ΑΠΟΕΛ είναι τα γκολ που δέχθηκαν στα δύο τελευταία παιχνίδια με ΑΕΚ και Απόλλων. Στο παιχνίδι του «Αρένα» δέχθηκαν γκολ στο 2ο λεπτό ενω΄ στην αναμέτρηση με τον Απόλλωνα στο 3ο λεπτό. Γκολ που άλλαξαν γρήγορα τα πλάνα του Σέρβου τεχνικού αλλά και τα δεδομένα του αγώνα. Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτε θέλει να δει την ομάδα του στο σημερινό αγώνα σοβαρή απο το πρώτο λεπτό και αποφασισμένη για επίτευξη του στόχου της.

Επιπλέον κίνητρο είναι η εχθεσινή απώλεια βαθμών της ΑΕΚ με τον Ακρίτα και σε περίπτωση που οι «γαλαζοκίτρινοι» φύγουν απο το Παραλίμνι με το διπλό θα μειώσουν τη διαφορά στους δύο βαθμούς.

Στο πλευρό των ποδοσφαιριστών θα είναι οι φίλοι της ομάδας που θα κατακλύσουν την κερκίδα των φιλοξενούμενων καθώς τα εισιτήρια έχουν εξαντληθεί.