Ολοκλήρωσε τις αγγαρείες με τεσσάρα

Ο Απόλλωνας επικράτησε με 4-1 του Οθέλλου στην 14η και τελευταία αγωνιστική των πλέι άουτ

Ο Απόλλων στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς επικράτησε με 4-1 εντός εδρας του υποβιβασμένου Οθέλλου. Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Σαγκάλ (17ο) , Κοστάκε (48ο) , Πέρετζ (49ο) και Μάρκες στο 67ο . Για τον Οθέλλο μείωσε στο 52ο ο Μπραμπίγια.

Α΄ Ημίχρονο

Ο Απόλλωνας είχε τον πλήρη έλεγχο στο ξεκίνημα και την κατοχή της μπάλας.

Στο 13ο λεπτό οι «γαλάζιοι» σκόραραν με τον Μάρκες, αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR.

Δύο λεπτά αργότερα (15’) ήρθε το γκολ με ωραία συνεργασία Πέρετζ – Σαγκάλ ο δεύτερος τέλειωσε υποδειγματικά την φάση με σουτ εντός περιοχής.

Στην συνέχεια ο Οθέλλος ισορρόπησε τον αγώνα, είχε τις δίκες του ευκαιρίες αλλά δεν απείλησε. Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-0 υπέρ της γηπεδούχου.

Β΄ Ημίχρονο

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με... βροχή τερμάτων αφού μέσα σε ένα πεντάλεπτο είχαμε 3 γκολ.

Για τους «γαλάζιους» γκολ πέτυχαν στο 48ο και 49ο λεπτό αντίστοιχα οι Κοστάκε και Πέρετζ, ενώ ο Μπραμπίγια μείωσε στο 52ο λεπτό.

Ο Απόλλων αύξησε εκ νέου την διαφορά των τερμάτων στο 67ο λεπτό με τον Μάρκες να χρίζεται και αυτός σκόρερ.

Στην συνέχεια δεν άλλαξε κάτι με το αποτέλεσμα να μένει στο 4-1 για τους γηπεδούχους και τον Απόλλωνα να κλείνει τη σεζόν με νίκη.

Το 24sports σας φέρνει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης αναμεσά στον Απόλλων και τον Οθέλλο ΕΔΩ

Απόλλων :  Λέουβενμπεργκ, Σιέλβικ, Πεϊμπέρνς, Πέρετζ,(77. Σοφοκλ΄έους)  Σαγκάλ,(67. Ποντικός) Σπόλιαριτς, Γιούρσεβιτς,(46. Μαλεκκίδης) Αρτέαν, Νταρίκουα, Φιλιώτης,(46. Κοστάκε) Μάρκες( 77. Μπακενγκά)

Στον πάγκο: Λοΐζου, Δημήτριου, Κρμέντσικ, Μαλεκκίδης, Ποντικός, Χάμπος, Κοστάκε, Σοφοκλέους, Μπακενγκά

Οθέλλος : Μαλλουρή, Γιάνσεν, Κ. Κυριάκου, (80. Παυλή)  Χριστοδούλου,(55. Ράμος) Μπραμπίγια, (80. Μαϊσουράντζε )  Σανγκαρέ, Χατζηπασχάλης, Σλάβικ, Ανάνγκ,( 55. Καστάνας)  Κόπας, Ιωάννου(72. Μιτσ΄ής)

Στον πάγκο: Τζιακουρής, Ράμος, Καστάνας, Παυλή, Μαϊσουράντζε, Ζαμάνης, Μιτσής

Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας
VAR: Σταύρου Ζωή
Σκόρερ:  16. Σαγκάλ, 48. Κοστάκε, 49. Πέρετζ, 67. Μάρκες / 52. Μπραμπίγια
Κίτρινες: - / Γιάνσεν, Κόπας