Γλίτωσε τη Λίβερπουλ από κάζο ολκής στο 95' ο συγκλονιστικός Ντίας!

Φλέρταρε έντονα με μία σοκαριστική ήττα αλλά...

Η Λίβερπουλ φλέρταρε έντονα με μία σοκαριστική ήττα στο Λούτον, όμως ένα γκολ του Λουίς Ντίας στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο ”Kenilworth Road”.

Συγκλόνισε μετά το τέρμα που σημείωσε ο Κολομβιανός, καθώς μέσα από τη φανέλα του φορούσε μια μπλούζα αφιερωμένη στον πατέρα του, που έχει πέσει θύμα απαγωγής.

Στα του ματς, οι νεοφώτιστοι άγγιξαν μια ιστορική νίκη ανοίγοντας το σκορ με ένα... παιδί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο 80’.

Ο λόγος για τον Ταχίτ Τσονγκ, που έκανε το 1-0 με υποδειγματικό τελείωμα μετά από μπαλιά του Καμπορέ.

Είχαν προηγηθεί μπόλικες καλές στιγμές για αμφότερους αντιπάλους, με τον Νούνιες να αποτελεί τον πιο δραστήριο – αλλά και άστοχο – παίκτη στον αγωνιστικό χώρο.

Η λύτρωση για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ ήρθε στο 90+5’, όταν ο Ντίας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Έλιοτ.

Για τους φιλοξενούμενους πέρασε στο ματς ως αλλαγή και ο Κώστας Τσιμίκας, αντί του Γκόμες στο 67ο λεπτό.