Kλασικά και αγαπημένα Jazz, blues, swing, easy listening τραγούδια επιλεγμένα από την «Κ».
Γενικά

Μια Γιουνάιτεντ να την πιεις στο ποτήρι!

Newsroom 24sports

Το πρόγραμμα της 33ης αγωνιστικής στην Πρέμιερ Λιγκ

Η Γιουνάιτεντ επικράτησε με 5-2 της Μπόρνμουθ και έδειξε για ένα ακόμα ματς ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» φιλοδώρησαν με πέντε γκολ τη Μπόρνμουθ

Στο 10ο λεπτό ο Φερνάντες βγήκε απέναντι από τον Ράμσντεϊλ και επιχείρησε να τον "κρεμάσει" με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια. Έξι λεπτά μετά ήρθε το γκολ και το πέτυχε η Μπόρνμουθ. Ο Στάνιστλας μπήκε από πλάγια αριστερά, έκανε ποδιά στον Μαγκουάιρ και με εξαιρετικό πλασέ έγραψε το 0-1. Στο 19' ο Ράσφορντ εκτέλεσε φάουλ με τον Ράμσντεϊλ να διώχνει δύσκολα. Δέκα λεπτά μετά ο Γκρινγουντ με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1.

Στο 32' ο διαιτητής έδωσε πέναλτι σε χέρι του Σμιθ μέσα στην περιοχή. Το εκτέλεσε ο Ράσφορντ και ολοκλήρωσε την ανατροπή της ομάδας του. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μαρσιάλ με ένα εκπληκτικό πλασέ έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι και έκανε το 3-1.

Με το καλημέρα στην επανάληψη η Μπόρνμουθ είχε δοκάρι με τον Ντανζουμά. Λίγο μετά (47') κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Μπαϊγί. Το εκτέλεσε ο Κινγκ και μείωσε σε 3-2.

Στο 52' ο Ντανζουμά αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά για οφσάιντ. Δύο λεπτά μετά ο Γκρίνγουντ με ένα ακόμα εξαιρετικό σουτ έκανε το 4-2 και έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του. Στο 59ο λεπτο ήρθε το πέμπτο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φερνάντες. Έξι λεπτά μετά σκόραρε ο Ράσφορντ αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR για χιλιοαστά. Ο Ιγκάλο στο 84' πλάσαρε μόλις άουτ και στο 92΄ο Πογκμπά δεν κατάφερε να νικήσει με φάουλ τον γκολκίπερ της Μπόρνμουθ.

ΜΑΝ.ΓΙΟΥΝ.: Ντε Χέα, Γουαν-Μπισάκα, Λίντελοφ (46'Μπαϊγί), Μαγκουάιρ, Σο, Μάτιτς (67'Φρεντ), Πογκμπά, Γκρίνγουντ (75'Τζέιμς), Φερνάντες, Ράσφορντ (80'Μάτα), Μαρσιάλ (80'Ιγκάλο).

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ: Ράμστνεϊλ, Ρίκο, Κέλι, Άκε, Σμιθ (77'Στέισι), Μπρουκς (46'Ντανζουμά), Λέρμα, Λ.Κούκ (70'Γκόσλινγκ), Στάνισλας (67'Γουίλσον), Σολάνκε (67'Μπίλινγκ), Κινγκ.