Πέταγε… φωτιές η Τότεναμ

Τεσσάρα απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας

Η Τότεναμ θα μπορούσε να έχει φτάσει το σκορ απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας σε πολύ μεγάλα επίπεδα, έχοντας πετύχει τέσσερα γκολ από το πρώτο μέρος με τεράστια άνεση και δημιουργώντας ευκαιρίες γι' ακόμα περισσότερα τέρματα μέχρι και το φινάλε του παιχνιδιού!

Ο Σον μόλις στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ με ωραία ατομική ενέργειά στέλνοντας τη μπάλα χαμηλά στην απέναντι γωνία με σουτ μέσα από την περιοχή, για να έρθει το 2-0 από το αυτογκόλ του Φαν Άνολτ στο 20' στην παρεμβολή του σε γέμισμα από τον Σερζ Οριέ.

Στο 22ο λεπτό, με τα «σπιρούνια» να μην αφήνουν καθόλου το πόδι από το γκάζι, ο Σον με τρομερό βολέ στην κίνηση από το δεύτερο δοκάρι από ασίστ του Οριέ έγραψε το 3-0, για να έρθει και το τέταρτο γκολ πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου από τον Λαμέλα, έπειτα από ασίστ του Κέιν που απλά του «σέρβιρε» τη μπάλα.

Αυτά τα τέσσερα γκολ ήταν υπεραρκετά για τους τρεις βαθμούς, με το ξέσπασμα των 45 λεπτών να είναι ιδανικό πριν από το ταξίδι στην Ελλάδα για το ματς με τον Ολυμπιακό στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Πηγή: england365.gr