ΚΛΕΙΣΙΜΟ
Loading...
 
Τελευταία Ενημέρωση: 15:53
13°
Kλασικά και αγαπημένα Jazz, blues, swing, easy listening τραγούδια επιλεγμένα από την «Κ».
ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ
Γενικά

Προκρίθηκε στο Euro με εφτάρα η Αγγλία

Newsroom 24sports

Τα αποτελέσματα της βραδιάς

Η Αγγλία διέλυσε το Μαυροβούνιο με 7-0 και πέρασε και μαθηματικά στα τελικά του Euro 2020, με την Τσεχία να την ακολουθεί με το 2-1 επί του Κοσόβου.

Συνεχίζεται η δράση την Παρασκευή

Αγκαλιά με την πρόκριση στα τελικά του Euro η Πορτογαλία, παραμένει ζωντανή η Σερβία. Οι Ίβηρες «πάτησαν» (6-0) τη Λιθουανία και με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να κάνει χατ-τρικ βρέθηκαν μια ανάσα από τον μεγάλο στόχο.

Μπορεί να δυσκολεύτηκε η Γαλλία, αλλά τελικά κατάφερε να πάρει την εντός έδρας νίκη επί της Μολδαβίας για την 9η αγωνιστική του 8ου ομίλου.

Νωρίτερα, Τουρκία και Ισλανδία ήρθαν ισόπαλες 0-0, με τους Τούρκους να πανηγυρίζουν την πρόκρισή τους και να ακολουθούν τους Γάλλους.

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τσεχία-Κόσοβο 2-1
Αγγλία-Μαυροβούνιο 7-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

Αγγλία 33-6 18
Τσεχία 13-10 15
Κόσοβο 13-12 11
Βουλγαρία 5-17 3
Μαυροβούνιο 3-13 3 -8αγ.

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Πορτογαλία-Λιθουανία 6-0
Σερβία-Λουξεμβούργο 3-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

Ουκρανία 15-2 19
Πορτογαλία 20-6 14
Σερβία 15-15 13
Λουξεμβούργο 7-14 4
Λιθουανία 5-25 1 -8αγ.

3ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 21:45 Γερμανία-Λευκορωσία
16/11/2019 21:45 Βόρεια Ιρλανδία-Ολλανδία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Ολλανδία 19-7 15
Γερμανία 20-6 15
Βόρεια Ιρλανδία 8-7 12
Λευκορωσία 4-12 4 -7αγ.
Εσθονία 2-21 1 -7αγ.

4ος ΟΜΙΛΟΣ

15/11/2019 21:45 Δανία-Γιβραλτάρ
15/11/2019 21:45 Ελβετία-Γεωργία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

Δανία 16-5 12 -6αγ.
Ιρλανδία 6-4 12
Ελβετία 12-5 11 -6αγ.
Γεωργία 7-10 8
Γιβραλτάρ 2-19 0 -6αγ.
5ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 19:00 Αζερμπαϊτζάν-Ουαλία
16/11/2019 21:45 Κροατία-Σλοβακία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Κροατία 14-6 14 -7αγ.
Ουγγαρία 8-9 12 -7αγ.
Σλοβακία 10-8 10
Ουαλία 6-6 8
Αζερμπαϊτζάν 5-14 1

6ος ΟΜΙΛΟΣ

15/11/2019 21:45 Νορβηγία-Νησιά Φαρόε
15/11/2019 21:45 Ρουμανία-Σουηδία
15/11/2019 21:45 Ισπανία-Μάλτα

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγ.)

Ισπανία 19-5 20
Σουηδία 18-9 15
Ρουμανία 17-8 14
Νορβηγία 13-10 11
Μάλτα 2-18 3
Νησιά Φαρόε 4-23 3

7ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 19:00 Σλοβενία-Λετονία
16/11/2019 21:45 Αυστρία-Βόρεια Μακεδονία
16/11/2019 21:45 Ισραήλ-Πολωνία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγ.)

Πολωνία 13-2 19
Αυστρία 17-7 16
Βόρεια Μακεδονία 10-11 11
Σλοβενία 13-8 11
Ισραήλ 15-15 11
Λετονία 2-27 0

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Τουρκία-Ισλανδία 0-0
Αλβανία-Ανδόρα 2-2
Γαλλία-Μολδαβία 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγ.)

Γαλλία 23-6 22
Τουρκία 16-3 20
Ισλανδία 12-10 16
Αλβανία 16-12 13
Ανδόρα 3-18 4
Μολδαβία 3-24 3

9ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 16:00 Κύπρος-Σκωτία
16/11/2019 19:00 Ρωσία-Βέλγιο
16/11/2019 19:00 Σαν Μαρίνο-Καζακστάν

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8αγ.)

Βέλγιο 30-1 24
Ρωσία 27-4 21
Κύπρος 13-12 10
Σκωτία 11-17 9
Καζακστάν 9-13 7
Σαν Μαρίνο 0-43 0

10ος ΟΜΙΛΟΣ

15/11/2019 19:00 Αρμενία-ΕΛΛΑΔΑ
15/11/2019 19:00 Φινλανδία-Λιχτενστάιν
15/11/2019 21:45 Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Ιταλία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγ.)

Ιταλία 25-3 24
Φινλανδία 12-8 15
Αρμενία 13-15 10
Βοσνία/Ερζεγοβίνη 17-14 10
Ελλάδα 9-13 8
Λιχτενστάιν 2-25 2

ΣΧΕΤΙΚΑ TAGS

ΑΛΛΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ