Σον και Κέιν έδωσαν ξανά τη λύση!

Πέρασε από την έδρα της Μπέρνλι η ομάδα του Μουρίνιο

Χάρι Κέιν και Σον είναι από τα παραγωγικότερα επιθετικά δίδυμα στην Ευρώπη και για μια ακόμη φορά έβγαλαν τα κάστανα από τη φωτιά για τον Μουρίνιο. Η Τότεναμ τα βρήκε σκούρα στο «Ταρφ Μουρ», η Μπέρνλι έχασε αρκετές ευκαιρίες αλλά μια συνεργασία των δυο του έφερε το γκολ που χάρισε και τη νίκη με 1-0 στα «σπιρούνια».

Στο 3ο μόλις λεπτό, ο Κέιν έκανε όμορφη κίνηση και σουτ που κατέληξε στα χέρια του Πόουπ, ενώ στο 22’ ο Πόουπ πραγματοποίησε διπλή επέμβαση σε διαδοχικά σουτ του Σον.

Στο 38ο λεπτό ο Γιορίς έσωσε μετά από σουτ του Γουέστγουντ, όπως έκανε και στο 44’ μετά από σουτ του Γκούντμουντσον.

Στο 50ο λεπτό το σουτ του Μπράουνχιλ πέρασε ελάχιστα έξω ενώ στο 65’ την ίδια τύχη είχε και η κεφαλιά του Ταρκόβσκι ενώ στο 68’ ο Γιορίς μπλόκαρε το σουτ του Γουέστγουντ.

Στο 71’ ο Κέιν έσωσε στη γραμμή μετά από νέα κεφαλιά του Ταρκόβσκι και στο 76ο λεπτό μετά από κόρνερ, ο Κέιν πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Σν με νέα κεφαλιά εξ επαφής έκανε το 0-1.

ΜΠΕΡΝΛΙ: Πόουπ, Λονγκ, Λόουτον, Ταρκόβσκι, Τέιλορ, Γκούντμουντσον (84’ Ροντρίγκες), Γουέστγουντ, Μπράουνχιλ, Μπαρνς (89’ Βίντρα), Γουντ, ΜακΝέιλ

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Αλντερβάιρελντ, Ντόχερτι, Ντέιβις, Σισοκό, Χέιμπιεργκ, Ντάιερ, Εντομπελέ (79’ Λο Σέλσο), Λούκας Μόουρα (57’ Λαμέλα), Σον (90+3’ Ροντόν), Κέιν