Ξέρανε την Τότεναμ και πάτησε τετράδα η Άστον Βίλα!

Άλωσε το Λονδίνο επικρατώντας 2-1 με ανατροπή της Τότεναμ για να την προσπεράσει και να ανέβει στην τετράδα

Τούμπαρε την Τότεναμ και έπιασε τετράδα η Άστον Βίλα! Η ομαδάρα του Ουνάι Έμερι επικράτησε 2-1 με ανατροπή στο Λονδίνο, προσπέρασε την αντίπαλό της και φιγουράρει πλέον στην 4η θέση, δείχνοντας ικανή για μεγάλα πράγματα στη σεζόν.

Τέταρτη νίκη στα πέντε τελευταία ματς για τους φιλοξενούμενους που είναι πλέον στο -2 από την κορυφή, ενώ η ομάδα του Άνχε Ποστέκογλου γνώρισε την τρίτη διαδοχική της ήττα και βρίσκεται σε κακό φεγγάρι.

Το παιχνίδι, πάντως, ξεκίνησε εξαιρετικά για τους γηπεδούχους, αφού στο 22ο λεπτό ο Λο Σέλσο άνοιξε το σκορ και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Με τους φιλοξενούμενους να ψάχνονται άμεσα για την ισοφάριση και να τη βρίσκουν δύο λεπτά μετά με τον Γουότκινς, αλλά το τέρμα του δεν μέτρησε για οφσάιντ. Ωστόσο, ο Πάου Τόρες στο 45’+7’ από την ασίστ του Λουίς, ισοφάρισε σε 1-1 και το δεύτερο μέρος ξεκινούσε από την ίδια αφετηρία για τις δύο ομάδες.

Ο Σον πήγε να του πάρει πάνω του, βρήκε δίχτυα τρεις φορές στο παιχνίδι αλλά κανένα από τα γκολ του δεν μέτρησε καθώς ήταν εκτεθειμένος, με τον Γουότκινς στο 61ο λεπτό να… παγώνει το «Tottenham Hotspur Stadium». Οι «spurs» το πάλεψαν στη συνέχεια, αλλά δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν και για τρίτο σερί ματς αποχώρησαν με σκυμμένο το κεφάλι.