Ξέχασαν το... ποδόσφαιρο Γουλβς και Λέστερ

Σε ένα από τα χειρότερα παιχνίδια της φετινής Premier League

Γουλβς και Λέστερ θυμήθηκαν να παίξουν μόνο ένα ημίχρονο στο «Molineux» και μοιραία ''κόλλησαν'' στο 0-0 σε ένα από τα χειρότερα παιχνίδια της φετινής Premier League.

Οι δύο ομάδες μπήκαν καλά στο πρώτο ημίχρονο, πήραν πρωτοβουλίες και δημιούργησαν κάποιες καλές στιγμές χωρίς όμως να σκοράρουν. Στο δεύτερο μέρος αντί για να δημιουργούν, κατέστρεφαν, έπαιξαν κάτι σαν ποδόσφαιρο ενώ το παιχνίδι αποτελείωσε η αποβολή του Χαμζά Τσουντούρι στο 75'.

Η Λέστερ είχε την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού στο 9' με σουτ του Τίλεμανς εκτός περιοχής που απέκρουσε ο Ρουί Πατρίσιο. Δύο λεπτά αργότερα είχε ευκαιρία και η Γουλβς με σουτ του Ζότα που έδιωξε σε κόρνερ ο Σμάιχελ, ενώ μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τον Νέτο, ο Μπολί πήρε την κεφαλιά αλλά ο Σμάιχελ απέκρουσε και πάλι. Στο 18' νέα ευκαιρία για τους «λύκους» με τον Νέτο να εκτελεί ένα κόρνερ και τον Ντεντόνκερ με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα λίγο έξω. Στο 24' οι «αλεπούδες» απείλησαν με κεφαλιά του Σουγιουντσού, μετά από σέντρα του Μάντισον, αλλά ο Ρουί Πατρίσιο απέκρουσε. Στο 44' η Γουλβς σκόραρε με τον Μπολί αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο 76' η Λέστερ έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Τσουντούρι για μαρκάρισμα στον Ντεντόνκερ. Με τη συμπλήρωση των ενενήντα λεπτών η Γουλβς είχε την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου μέρους με κεφαλιά του Χιμένεθ, μετά από κόρνερ του Μουτίνιο, που πέρασε λίγο έξω, ενώ στις καθυστερήσεις ο Τραορέ σούταρε και ο Σμάιχελ απέκρουσε.

ΓΟΥΛΒΣ: Ρουί Πατρίσιο, Μπολί, Κόντι, Ντεντόνκερ, Ντόχερτι, Νέβες (81' Μουτίνιο), Γιόνι, Σαΐς, Πέδρο Νέτο (64' Ανταμά Τραορέ), Ραούλ Χιμένεθ, Ντιόγκο Ζότα (78' Ποντένσε)

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Τσίλγουελ, Σουγιουντσού, Έβανς, Ρικάρντο Περέιρα, Τίλεμανς (75' Πρατ), Τσουντούρι, Μάντισον, Μπαρνς (90+4' Μόργκαν), Αγιόθε (68' Ολμπράιτον), Βάρντι