ΚΛΕΙΣΙΜΟ
Loading...
 
Τελευταία Ενημέρωση: 00:14
Kλασικά και αγαπημένα Jazz, blues, swing, easy listening τραγούδια επιλεγμένα από την «Κ».
ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ
Γιουρόπα Λιγκ

Γιουρόπα Λιγκ: Η σημερινή δράση

Newsroom 24sports

Tο πλήρες πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

Με σημαντικά παιχνίδια διεξάγεται απόψε η τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

Τα φώτα στο Καραμπάχ-ΑΠΟΕΛ

Θεωρητικά εύκολο έργο έχει η Σεβίλλη κόντρα στην Ντουντελάνζ, σε ένα παιχνίδι στο οποίο θα υπάρχει... ελληνικό χρώμα με την παρουσία του διαιτητή Τάσου Παπαπέτρου.

Στο «Φίλιπς Στάντιον» η PSV καλείται να ανασυνταχθεί από την ήττα από την Ουτρέχτη καθώς υποδέχεται τη ΛΑΣΚ ενώ στο Λονδίνο η Άρσεναλ δεν θα πρέπει να έχει πρόβλημα κόντρα στη Βιτόρια Γκιμαράες.

Ο ΑΠΟΕΛ έχει χάσει σημαντικό έδαφος στον όμιλό του και «καίγεται» για θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην Καραμπάγκ, ενώ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι στο Βελιγράδι για να παίξει με την Παρτιζάν. Ξεχωρίζει, επίσης, και η «μάχη» της Ρόμα με τη Γκλάντμπαχ.

Tο πλήρες πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League:

1ος ΟΜΙΛΟΣ
19:55 «Τοφίγκ Μπαχράμοφ Αντίνα Ρεπούμπλικα Σταντιονού» Καραμπάγκ – ΑΠΟΕΛ
22:00 «Εστάντιο Ραμόν Σάντεθ-Πιθχουάν» Σεβίλλη – Ντουντελάνζ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Σεβίλλη 6 4-0
2.Ντουντελάνζ 3 5-7
3.Καραμπάγκ 3 4-4
4.ΑΠΟΕΛ 0 3-5

2ος ΟΜΙΛΟΣ
22:00 «Μάλμε Νιου Στάντιουμ» Μάλμε – Λουγκάνο
22:00 «ΝΣΚ Ολυμπίνσκι» Ντιναμό Κιέβου – Κοπεγχάγη

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Κοπεγχάγη 4 2-1
2.Ντιναμό Κιέβου 4 1-0
3.Λουγκάνο 1 0-1
4.Μάλμε 0 1-2

3ος ΟΜΙΛΟΣ
22:00 «Σενόλ Γιουνές Σπορ Κομπλεξί Γενί Στάντιουμ» Τραμπζονσπόρ – Κράσνονταρ
22:00 «Κολιζέουμ Αλφόνσο Πέρεθ» Χετάφε – Βασιλεία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Χετάφε 6 3-1
2.Βασιλεία 4 7-2
3.Τραμπζονσπόρ 1 2-3
4.Κράσνονταρ 0 1-7

4ος ΟΜΙΛΟΣ
22:00 «Ζοσέ Αλβαλάδε» Σπόρτινγκ Λισσαβόνας – Ρόζενμποργκ
22:00 «PSV Στάντιον» Αϊντχόφεν – ΛΑΣΚ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Αϊντχόφεν 6 7-3
2.ΛΑΣΚ 3 2-2
3.Σπόρτινγκ Λισσαβόνας 3 4-4
4.Ρόζενμποργκ 0 1-5

5ος ΟΜΙΛΟΣ
22:00 «Ροαζόν Παρκ» Ρεν – Κλουζ
22:00 «Σέλτικ Παρκ» Σέλτικ – Λάτσιο

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Σέλτικ 4 3-1
2.Κλουζ 3 2-3
3.Λάτσιο 3 3-3
4.Ρεν 1 2-3

6ος ΟΜΙΛΟΣ
22:00 «Φράνκφουρτ Στάντιον» Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Σταντάρ Λιέγης
22:00 «Άρσεναλ Στάντιουμ» Άρσεναλ – Βιτόρια

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Άρσεναλ 6 7-0
2.Άιντραχτ Φρανκφούρτης 3 1-3
3.Σταντάρ Λιέγης 3 2-4
4.Βιτόρια 0 0-3

7ος ΟΜΙΛΟΣ
19:55 «Εστάντιο ντο Ντραγκάο» Πόρτο – Ρέιντζερς
19:55 «Σταντ ντε Σουίς» Γιουνγκ Μπόις – Φέγενορντ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Γιουνγκ Μπόις 3 3-3
2.Πόρτο 3 2-3
3.Φέγενορντ 3 2-1
4.Ρέιντζερς 3 2-2

8ος ΟΜΙΛΟΣ
19:55 «ΤΣΣΚΑ Αρίνα» ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Φερεντσβάρος
19:55 «Λουντογκόρετς Αρίνα» Λουντογκόρετς – Εσπανιόλ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Λουντογκόρετς 6 8-1
2.Εσπανιόλ 4 3-1
3.Φερεντσβάρος 1 1-4
4.ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0 1-7

9ος ΟΜΙΛΟΣ
19:55 «Σταντ Ζοφρουά Γκισάρ» Σεντ Ετιέν – Ολεξάντρια
19:55 «ΚΑΑ Γκεντ Στάντιουν» Γάνδη – Βόλφσμπουργκ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Γάνδη 4 4-3
2.Βόλφσμπουργκ 4 4-2
3.Σεντ Ετιέν 1 3-4
4.Ολεξάντρια 1 2-4

10ος ΟΜΙΛΟΣ
19:55 «Στάντιο Ολύμπικο» Ρόμα – Γκλάντμπαχ
19:55 «Μπασακσεχίρ Φατίχ Τερίμ Στάντιουμου» Μπασακσεχίρ – Βόλφσμπεργκ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Ρόμα 4 5-1
2.Βόλφσμπεργκ 4 5-1
3.Μπασακσεχίρ 1 1-5
4.Γκλάντμπαχ 1 1-5

11ος ΟΜΙΛΟΣ
19:55 «Μπεσίκτας Παρκ» Μπεσίκτας – Μπράγκα
19:55 «Ναρόντνι Φουτμπαλόβι Στάντιον» Σλόβαν Μπρατισλάβας – Γουλβς

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Μπράγκα 4 3-2
2.Σλόβαν Μπρατισλάβας 4 6-4
3.Γουλβς 3 1-1
4.Μπεσίκτας 0 2-5

12ος ΟΜΙΛΟΣ
19:55 «Στάντιον ΦΚ Παρτιζάν» Παρτιζάν – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
19:55 «Άντο Ντεν Χάαγκ Στάντιουμ» ΑΖ Αλκμάαρ – Αστάνα

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Παρτιζάν 4 4-3
2.Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 4 1-0
3.Αλκμάαρ 2 2-2
4.Αστάνα 0 1-3

sdna.gr

ΣΧΕΤΙΚΑ TAGS

ΑΛΛΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ