Θρίλερ στο Κράσνονταρ με Βαλένθια να επιβιώνει!(vids)

Πέρασαν Νάπολι και Τσέλσι

Φοβερές στιγμές στο Κράσνονταρ με την τοπική ομάδα και τη Βαλένθια να τα δίνουν όλα για το εισιτήριο και τις «Νυχτερίδες» να παίρνουν την πρόκριση με γκολ του Γκέδες στο 93! Περίπατος για Τσέλσι, πέρασε και η Νάπολι.

Κράσνονταρ-Βαλένθια 1-1 (2-3)

Περιμέναμε θέαμα και το είδαμε, είχε όμως και δράμα το μενού στο Europa League με την Βαλένθια να τα χρειάζεται μετά την γκολάρα του Σουλειμάνοβ στο 87’ που άλλαζε την πρόκριση, αλλά τελικά ο Γκονζάλο Γκέδες από ασσίστ του Γκαμειρό έκανε τη δουλειά και το 1-1 έστειλε την καρδιά του Μαρθελίνο πίσω στη θέση της.

Ντιναμό Κιέβου – Τσέλσι 0-5 (0-8)

Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Τσέλσι να καθαρίσει την πρόκριση απέναντι στην Ντινάμο Κιέβου, την οποία και συνέτριψε με 5-0. Ο Ολιβιέ Ζιρού έκανε πάρτι με τρία γκολ και μια ασσίστ, φτάνοντας τα εννιά στη διοργάνωση ενώ από ένα σημείωσαν οι Αλόνσο και Χάτσον Οντόι.

Σάλτσμπουργκ-Νάπολι 3-1 (3-4)

Η Νάπολι ζορίστηκε παραπάνω από τη Τσέλσι, αλλά όχι και ιδιαίτερα, αφού ναι μεν η Σάλτσμπουργκ κέρδισε αλλά αφού πρώτα η πρόκριση κρίθηκε. O Μίλικ στο 14' φρόντισε για αυτό, ενώ στη συνέχεια η ομάδα του Αντσελότι χαλάρωσε και βρήκε ευκαιρία η πρωταθλήτρια Αυστρίας να πάρει τη νίκη. Νταμπούρ. Γκουλντμπράνσεν και Λέιτγκεμπ τα γκολ.

Δείτε πως κάλυψε η ιστοσελίδα μας ζωντανά τους αγώνες

96' Τέλος των αγώνων. Βαλένθια, Τσέλσι και Νάπολι πέρασαν.

95' Το γκολ του Γκέδες

94' Το γκολ του Λέιτγκεμπ που είναι και τελικό το 3-1

94' Ξεροί όλοι στο γήπεδο με Γκονσάλο Γκέδες! Έσπασαν το ρεκόρ μεταγραφών για χάρη του και να που το ξεπληρώνει.

93' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ η Βαλένθια!!!!!

91' Ο Λέιτγκεμπ το 3-1 για τη Σάλτσμπουργκ. Άργησαν.

89' Ευκαιρία με Γκάμπριελ να αστοχεί με κεφαλιά

87' Απλά δείτε Σουλειμάνοβ

86' Ο Σουλειμάνοβ μπήκε αλλαγή και γράφει την ιστορία του ματς με γκολάρα.

85' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ Κράσνονταρ!

82' Το γκολ του Οντόι. Ασσίστ ο Ζιρού

81' Ευκαιρία για Κράσνονταρ με Βάντερσον! Κόρνερ είναι.

79' H Τσέλσι μέχρι σήμερα στο Europa: Αγώνες 10. Νίκες 9. Ισοπαλίες 1. Τέρματα υπέρ 25. Τέρματα κατά 4.  Όλα αυτά με τον Αζάρ να παίζει ως τώρα μόνο 117 λεπτά!

78' Πέμπτο η Τσέλσι με Χάτσον Οντόι. Γκολ και ασσίστ για το μικρό.

73' Ο Σολέρ πήρε κάρτα που τον κρατά εκτός από τον πρώτο προημιτελικό. Αν περάσει βέβαια η Βαλένθια.

72' Κάτι ακόμα για Ζιρού

71' Το γκολ του Γκουλντμπράντσεν

70' Ξεκούραση για Καντέ. Στη θέση του ο Ζορζίνιο. Η αλλαγή στο 65'.

69' Η Σάλτσμπουργκ πιέζει και για τρίτο.

67' Αλόνσο, Λόφτους Τσικ και Ουίλιαν τις ασσίστ στον Ζιρού. Εδώ ευχαριστεί τον Ισπανό.

66' Ο Γκουλμπράντσεν από ασσίστ του Ούλμερ το γκολ.

65' Δοκάρι η Τσέλσι (Αλόνσο), γκολ η Σάλτσμπουργκ

61' Δείτε το γκολ

61' Στα εννιά γκολ με χατ τρικ. Ασσίστ ο Ουίλιαν, με κεφαλιά το τελείωμα.

60' Ζιρού ξανά, ξανά και ξανά!

60' Η αγωνία για τον τεχνικό της Βαλένθια είναι μεγάλη. Η Κράσνονταρ έχει απειλήσει αρκετά. 9-7 οι τελικές και οι πέντε των Ρώσων στο στόχο.

59' Είχε και μια καλή στιγμή ο Ροντρίγκο με το που μπήκε.

56' Βάζει Ροντρίγκο ο Μαρθελίνο. Αγχώνεται και καλά κάνει.

53' Εϊναι άνετη η Τσέλσι και αυτός εδώ φρόντισε για αυτό...

52' Δοκάρι η Ντινάμο με τον Σίντορτσιουκ.

47' Φάουλ του Περέιρα, έσωσε ο Νέτο.

Έναρξη των δευτέρων ημιχρόνων.

Τελείωσαν τα ημίχρονα.

45+1' Το 1-2 Ζιρού με Χάτσον-Οντόι και ο τελευταίος την ασσίστ στον Ισπανό. Γκολ και ασσίστ απόψε ο Αλόνσο.

45+1' Αλόνσο και 3-0!

43' Γκάφα του Νέτο αλλά δεν την πλήρωσε. Η Κράσνονταρ είναι γερά στο παιχνίδι της πρόκρισης.

35' Το δεύτερο γκολ Ζιρού

34' Φοβερή μπαλιά του Αλόνσο και εύκολο πλασέ.

33' Ζιρού ξανά! Γκολ Νο8 και έπιασε Νταμπούρ.

31' Μένουμε Ρωσία. Φάουλ του Βας, κανένα πρόβλημα για Σαφόνοβ

29' Πλήγμα για Κράσνονταρ με τον τραυματισμό του Άρι. Πιο επικίνδυνου παίκτη της. Μπήκε ο Στότσκι.

27' Το γκολ του Νταμπούρ

26' Από λάθος του Άλαν το γκολ. Πρώτος σκόρερ στη διοργάνωσηο Νταμπούρ με 8.

25' Νταμπούρ και 1-1 η Σάλτσμπουργκ

18' Το τελείωμα Ζιρού και σε εικόνα

15' Όχι πως αμφέβαλλε και κανείς, αλλά οι δυο ομάδες που είχαν σαφές προβάδισμα ουσιαστικά πέρασαν. Πρέπει να δεχθούν πέντε γκολ Τσέλσι και Νάπολι.

15' Δείτε το γκολ

14' Εντυπωσιακό τελείωμα από τον Πολωνό αλλά έγιναν λάθη στην άμυνα των Αυστριακών. Δεύτερο γκολ στο Europa για τον Μίλικ.

14' ΜΙΛΙΚ! 1-0 η Νάπολι

11' Πλασέ Λόφτους-Τσικ, απέκρουσε ο Μπόικο. Στη Ρωσία, έβαλε γκολ ο Άρι αλλά ακυρώθηκε σωστά για χέρι.

10' Η Νάπολι ξεκίνησε με μια αλλαγή, καθώς ο Ινσίνιε τραυματίστηκε και τη θέση του πήρε ο Μέρτενς.

9' Χάνει ευκαιρίες η Κράσνονταρ. Δείχνει απειλητική στο ξεκίνημα.

7' Δείτε το γκολ

5' Ζιρού! Πάλι αυτός! 1-0 η Τσέλσι με το 7ο γκολ του Γάλλου στη διοργάνωση. Με πλασέ από κοντά.

19:55 Ξεκίνησαν οι αγώνες

19:54 Αρκετές αλλαγές και για Νάπολι, που θα δώσει βάρος στην Ευρώπη αφού ουσιαστικά δεν κυνηγά κάτι στο πρωτάθλημα.

19:52 Ο Μαουρίσιο Σάρι δίνει ευκαιρίες σε παίκτες να πάρουν χρόνο, με τον Χάτσον-Οντόι, σκόραρε στο πρώτο ματς, να ξεκινά.

19:51 Στα ματς των 19:55 Νάπολι και Τσέλσι έχουν γερό προβάδισμα, ενώ το Κράσνονταρ-Βαλένθια μοιάζει οριακό με το 2-1 για τις «νυχτερίδες» στο πρώτο ματς.

19:50 Καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε live τη βραδιά στο Europa League. Περιμένουμε πλούσια δράση κι απόψε.

Γιουρόπα Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση