ΚΛΕΙΣΙΜΟ
Loading...
 
Τελευταία Ενημέρωση: 00:04
25°
Kλασικά και αγαπημένα Jazz, blues, swing, easy listening τραγούδια επιλεγμένα από την «Κ».
ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ
Διεθνή

Ρολάν Γκαρός: Ρίχνεται στη «μάχη» του 2ου γύρου ο Τσιτσιπάς

Newsroom 24sports

Θα αντιμετωπίσει τον Ούγκο Ντέλιεν σήμερα στις 12:00 με μοναδικό στόχο την πρόκριση στον επόμενο γύρο

Ο πρώτος γύρος του Ρολάν Γκαρός ολοκληρώθηκε χθες με την άνετη πρόκριση της Μαρίας Σάκκαρη στον δεύτερο γύρο.

Σήμερα λοιπόν μπαίνουμε στη «μάχη» του δεύτερου γύρου του φημισμένου τουρνουά του Παρισιού, με τον Στέφανο Τσιτσιπά να αντιμετωπίζει τον Ούγκο Ντέλιεν από την Βολιβία.

Ο Έλληνας τενίστας θα αγωνιστεί στις 12:00 στο Simonne Mathieu και σε περίπτωση πρόκρισης θα είναι η πρώτη φορά που θα φτάσει μέχρι και τον τρίτο γύρο στη Γαλλία. Παράλληλα σήμερα θα αγωνιστούν και ο Ρότζερ Φέντερερ αλλά και ο Ράφα Ναδάλ κόντρα στον Γερμανό Όσκαρ Ότε και τον επίσης Γερμανό, Γιάνικ Μάντεν αντίστοιχα.

Αξίζει να σημειωθεί πως την Τετάρτη θ΄αγωνιστεί και Μαρία Σάκκαρη, για το διπλό γυναικών και μαζί με την Ντάρια Γκαβρίλοβα θα παίξουν κοντά στις 16:30 με τις Πούιγκ-Ρότζερς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Philippe Chatrier (έναρξη αγώνων 12:00, ERT Sports)
1) Sloane Stephens [7] v Sara Sorribes Tormo
2) Kei Nishikori [7] v Jo-Wilfried Tsonga
3) Oscar Otte v Roger Federer [3]
4) Viktoria Kuzmova v Kiki Bertens [4]

Suzanne Lenglen (12:00):
1) Kateryna Kozlova v Elina Svitolina [9]
2) Yannick Maden v Rafael Nadal [2]
3) Petra Martic [31] v Kristina Mladenovic
4) Benoit Paire v Pierre-Hugues Herbert

Simonne Mathieu (12:00):
1) Stefanos Tsitsipas [6] v Hugo Dellien
2) Kristina Kucova v Karolina Pliskova [2]
3) Grigor Dimitrov v Marin Cilic [11]
4) Belinda Bencic [15] v Laura Siegemund

Court 1 (12:00):
1) Garbine Muguruza [19] v Johanna Larsson
2) Juan Ignacio Londero v Richard Gasquet
3) Stan Wawrinka [24] v Cristian Garin
4) Johanna Konta [26] v Lauren Davis

Court 14 (12:00):
1) Elise Mertens [20] v Diane Parry
2) David Goffin [27] v Miomir Kecmanovic
3) Nicolas Mahut v Philipp Kohlschreiber

Court 7 (12:00):
1) Corentin Moutet v Guido Pella [19]
2) Mandy Minella v Anastasija Sevastova [12]
3) Anastasia Potapova v Marketa Vondrousova
4) Alex De Minaur [21] v Pablo Carreno Busta

Court 6 (12:00):
1) Shuai Zhang v Kaia Kanepi
2) Roberto Carballes Baena v Filip Krajinovic
3) Leonardo Mayer v Diego Schwartzman [17]
4) Rebecca Peterson v Donna Vekic [23]

Court 11:
16:30 Gavrilova/Sakkari v Puig/Rogers

Court 12 (12:00):
1) Jennifer Brady v Polona Hercog
2) Alexei Popyrin v Laslo Djere [31]

Court 13 (12:00):
1) Veronika Kudermetova v Zarina Diyas
2) Shelby Rogers v Carla Suarez Navarro [28]
3) Matteo Berrettini [29] v Casper Ruud

ΣΧΕΤΙΚΑ TAGS
ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ Συνδεθείτε

ΑΛΛΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ