ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πήρε το θρίλερ με buzzer beater Μιλίτσεβιτς!

24sports.com.cy Τεράστιο διπλό πανηγύρισε η ΑΕΚ, επικρατώντας με 1-0 του Άρη στο στάδιο «Άλφαμέγα» με γκολ του Μιλίσεβιτς στο 90+6’. Ένα παιχνίδι που δεν είχε να επιδείξει και πολλά πράγματα μέχρι το 80’, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο, χάθηκαν δύο μεγάλες φάσεις, μία για κάθε ομάδα, πρώτα από τον Τρισκόφσκι στο 81’ με τον Άλβες να λέει όχι και μετά με τον Κακόριν στο 83’ σε κενή εστία να βρίσκει το δοκάρι. Ο Άρης σκόραρε στο 90+2’ όμως το γκολ ακυρώθηκε από το VAR ως οφσάιντ, με την ΑΕΚ τέσσερα λεπτά αργότερα να πετυχαίνει το νικητήριο τέρμα με τον Μιλίσεβιτς. Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Μπεν Σιμόν ανέβηκε στους 65 βαθμούς στη 2η θέση, ένα βαθμό πίσω από την κορυφή, ενώ ο Άρης έμεινε στην 4η θέση στους 61 βαθμούς, χάνοντας όποιες ελπίδες υπήρχαν για κατάκτηση του τίτλου.