Ήττα πριν το ΑΠΟΕΛ… για Μπότεφ

Έχασε εκτός έδρας από την Μπότεφ Βράτσα με 3-2

Την εκτός έδρας ήττα από την Μπότεφ Βράτσα με σκορ 3-2 γνώρισε η Μπότεφ Πλόβντιβ, σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του βουλγάρικου πρωταθλήματος.

Η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ βρέθηκε να χάνει με 2-0 πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο ημίχρονο (δύο γκολ από τον Μπράιν Περέα), ωστόσο με γκολ σε τέσσερα λεπτά κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα. Σκόρερ ο Μάρτιν Σέκουλιτς, που πέρασε ως αλλαγή στο 46’, για να βρει δίκτυα στο 50’ και στο 54’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε για τους γηπεδούχους ο Μίροσλαβ Μαρίνοβ στο 84'.

Ως εκ τούτου, η ομάδα του Πλόβντιβ ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις… πριν την ευρωπαϊκή της πρεμιέρα κόντρα στο ΑΠΟΕΛ με ήττα.

*Τον αγώνα είδαν από κοντά συνεργάτες του Σωφρόνη Αυγουστή.