Απόλλων: Στορ... αγνοείται

Ο Σλοβένος μοιάζει ως τελευταίος στην... ιεραρχία της επιθετικής γραμμής

Πάει ένας μήνας και κάτι από τότε που αγωνίστηκε για τελευταία φορά με την φανέλα του Απόλλωνα σε αγώνα πρωταθλήματος ο Λούκα Στορ.

Ο νεαρός Σλοβένος επιθετικός της λεμεσιανής ομάδας έχει να παίξει στο πρωτάθλημα από τις 11 Σεπτεμβρίου και το τοπικό λεμεσιανό ντέρμπι κόντρα στον Άρη για την 3η αγωνιστική, όπου ο Απόλλωνας κέρδισε 0-1 με γκολ του Γιάνγκα.

Εκείνη την μέρα, μπήκε στη θέση του Χαμάς στο 72'. Εκείνα τα 20, περίπου, λεπτά είναι και τα μοναδικά του στο πρωτάθλημα, για την ώρα. Από την άλλη, αγωνίστηκε ως βασικός στον νοκ-άουτ εντός έδρας αγώνα για το Κύ΄πελλο Κύπρου κόντρα στην Ολυμπιάδα Λυμπιών στα μέσα Σεπτεμβρίου, σκοράροντας  ένα γκολ και καταγράφοντας και το μοναδικό του 90λεπτο.

Στα παιχνίδια που ακολούθησαν για το πρωτάθλημα κόντρα σε ΑΠΟΕΛ, ΑΕΛ και ΑΕΚ ο Σλοβένος βρισκόταν στον πάγκο του Τσόρνινγκερ, χωρίς να πάρει λεπτό συμμετοχής. Στον προχθεσινό αγώνα κόντρα στην Ομόνοια, βρέθηκε εκτός αποστολής, χωρίς να υπάρχει ενημέρωση για κάποιο πιθανό πρόβλημα τραυματισμού.

Ο συναγωνισμός στην επιθετική γραμμή της ομάδας της Λεμεσού είναι πολύ έντονος τη φετινή σεζόν, με τον Στορ φαινομενικά να μένει τελευταίος στην... ιεραρχία τη δεδομένη στιγμή, πίσω από Γιάνγκα, Νταμπό, Πίττα και Ίντζια. Ίσως και ο ίδιος να πρέπει να προσπαθήσει περισσότερο στις προπονήσεις, για να κερδίσει εκ νέου την εμπιστοσύνη του προπονητή του.

Οι επόμενες εβδομάδες θα καταδείξουν και το τι μέλλει γενέσθαι με τον 23χρονο Σλοβένο επιθετικό σε αγωνιστικό επίπεδο.