Νέα Σαλαμίνα-Ομόνοια 0-0: Ισοπαλία με δοκιμές

Χωρίς γκολ έληξε το φιλικό στη Λάρνακα

Σ΄ έναν αγώνα με πολλές φάσεις και με κυρίαρχους τους φιλοξενούμενους, Νέα Σαλαμίνα και Ομόνοια έμειναν στην «λευκή» ισοπαλία σε φιλικό παιχνίδι στη Λάρνακα. Πάμπος Χριστοδούλου και Χένινγκ Μπεργκ είχαν την ευκαιρία να δουν την αγωνιστική κατάσταση των ομάδων τους και να προβούν σε πολλές δοκιμές.

Ανεπίσημο ντεμπούτο για Ντούρις, αποχώρησαν αναγκαστικά από το παιχνίδι οι Ντανίλο για τους γηπεδούχους και ο Μαυρίας για τους φιλοξενούμενους.

Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, όπως μεταδόθηκε από την ιστοσελίδα μας:

Τέλος αγώνα στο 0-0

85': Μακρινό σουτ από τον Παύλου, λίγο έξω.

Τζιωνής αντί Τιάγκο.

80': Κάθετη πάσα του Ντούρις στον Τιάγκο, αυτός σούταρε με το αριστερό και ο Βεσελόφσκι απόκρουσε με τα πόδια.

Κούσουλος αντί Χουμποτσάν

78': Εκτέλεση φάουλ από τον Τιάγκο, ο Λούφτνερ προλαβαίνει με το κεφάλι τον εξελθόντα Βεσελόφσκι αλλά η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια.

73': Διαγώνιο πλασέ από τον Ντούρις, λίγο έξω.

66': Κεφαλιά του Βίτορ στο πρώτο δοκάρι ύστερα από κόρνερ, πάνω από τα δοκάρια

62': Ντούρις αντί Κακουλλή. Πρώτη ανεπίσημη εμφάνιση για τον Σλοβάκο επιθετικό με τη νέα του ομάδα.

55': Σουτ από τον Σιαθά, δεν ανησύχησε ο Φαμπιάνο που είδε τη μπάλα να περνά έξω.

51': Σουτ από τον Βινίσιους, άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Με την ίδια εντεκάδα η Ομόνοια

Τέλος ημιχρόνου

47': Ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Μποτεάκ, λίγο έξω.

44': Σουτ εντός περιοχής από τον Κακουλλή, δύσκολη απόκρουση του Βεσελόφσκι σε κόρνερ.

41': Σούταρε από το ύψος της περιοχής ο Γκόμεθ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

39': Σουτ ο Σμοβς, η μπάλα ψηλά έξω.

36': Πλασέ του Ντανίλο, λίγο έξω από την εστία του Φαμπιάνο.

35': Ο Λοϊζου πέρασε από δύο αντιπάλους, πλάσαρε και ο αμυντικός έκοψε πάνω στην γραμμή.

26': Απόκρουση του Φαμπιάνο σε μακρινό σουτ.

23': Πάσα του Λοϊζου στον Κακουλλή, αυτός έκανε διαγώνιο πλασέ και ο Βεσελόφσκι απέκρουσε σε κόρνερ.

Ο Λοΐζου παίρνει τη θέση του Μαυρία, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει

Πρόβλημα τραυματισμού ο Μαυρίας. Με δέκα συνεχίζει η Ομόνοια προσωρινά

10': Διπλή απόκρουση Βεσελόφσκι σε σουτ Μαυρία και Γκόμεθ.

6': Χαμένο τετ-α-τετ του Κακουλλή.

1' Σέντρα του Χούμποτσαν και κεφαλιά του Κακουλλή που κινήθηκε στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Βεσελόφσκι.