Ομόνοια: Δεύτερο τεστ με αντίπαλο την Τρέντσιν

Ο αγώνας αρχίζει στις 6.30μμ

Η συνέχεια των φιλικών αγώνων προετοιμασίας επί Πολωνικού εδάφους δίνεται για την Ομόνοια με ματς κόντρα στην Σλοβακική Τρέντσιν.

Δεύτερο τεστ σήμερα (OFC TV Exclusive 18:30) με αντίπαλο που στην περσινή σεζόν τερμάτισε στην 9η θέση στο πρωτάθλημα της χώρας της, με το Σωφρόνη Αυγουστή να περιμένει σήμερα να δει …περισσότερα πράγματα κυρίως για την ετοιμότητα της ομάδας, αφού πλησιάζουν οι επίσημες υποχρεώσεις.

Δέκα μέρες έχουν μείνει για το ματς του Σούπερ Καπ και 16 για το πρώτο Ευρωπαϊκό Σενού Κουλιμπαλί και Μαρκίνιος Σιπριάνο ενδεχομένως να πάρουν λεπτά συμμετοχής στο παιχνίδι πραγματοποιούντες το ανεπίσημο τους ντεμπούτο. Ήδη οι άλλοι δύο νεοφερμένοι, οι Νόβιτσα Εράκοβιτς και Γουιλι Σεμέδο, πήραν το 45λεπτό τους την Παρασκευή στο πρώτο φιλικό με αντίπαλο τη Γκόρνικ.

Σε εκείνο το φιλικό ο Σωφρόνης Αυγουστή έριξε στο ματς δυο ενδεκάδες συν άλλους δυο παίκτες. Για να δούμε σήμερα πως θα χρησιμοποιήσει το υλικό του

Το τελευταίο φιλικό για τους πράσινους στην Πολωνία είναι αυτό με τη Ραντόμιακ στις 15 Ιουλίου.

Στον τομέα της ενίσχυσης η ομάδα συνεχίζει την προσπάθεια της για απόκτηση επιθετικού και ακραίο μεσοεπιθετικού με την πληροφόρηση να αναφέρει ότι ο επιθετικός είναι πιο κοντά. Αν αποκτηθεί ένας παίκτης σύντομα, ενδεχομένως να δώσει βοήθειες στο πρώτο Ευρωπαϊκό ματς με την Καμπάλα.