«Παράταση»... με νίκη μετά από τέσσερις μήνες

Ο Οθέλλος κέρδισε με 2-1 τον Εθνικό, κερδίζοντας εντός έδρας μετά απο 4 μήνες και καθυστερώντας τον υποβιβασμό

Ο Οθέλλος επικράτησε με 2-1 του Εθνικού Άχνας εντός έδρας, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής των πλέι αουτ. Με αυτό το αποτέλεσμα ο Οθέλλος έφτασε τους 26 βαθμούς, ενώ ο Εθνικός έμεινε στους 46. Σκόρερ για τον Οθέλλο ο Ναρντίνι στο 32ο και ο Πιχ στο 34ο λεπτό. Για τον Εθνικό μείωσε ο Περατικός στο 58ο λεπτό.

Α΄ Ημίχρονο

Η γηπεδούχος ομάδα μπήκε καλυτέρα στον αγώνα, με την πρώτη μεγάλη ευκαιρία να έρχεται στο 6ο λεπτό.

O Κυριάκου από πολύ μακριά δοκίμασε το πόδι του, με τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στην συνέχεια ο Εθνικός κράτησε περισσότερο μπάλα, όμως ο ρυθμός της αναμέτρησης έπεσε κατά πολύ.

Ο Οθέλλος ωστόσο μέσα σε ένα δίλεπτο πέτυχε δύο τέρματα, με τον Ναρντίνι να ανοίγει το σκορ στο 32ο με ωραίο σουτ εκτός περιοχής και τον Πιχ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα στο 34ο, μετά από λάθος στην άμυνα.

Στην συνέχεια η γηπεδούχος ομάδα κρατούσε μπάλα και έλεγχε την αναμέτρηση. Έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 2-0 υπερ του Οθέλλου.

Β΄ Ημίχρονο

Το δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε με καλό ρυθμό, όμως ο Εθνικός κατάφερε να μειώσει στο σκορ στο 57ο λεπτό με τον Περατικό.

Ο Κύπριος αμυντικός σκόραρε με σουτ εκτός περιοχής, μετά από σέντρα του Ιωάννου.

Ο Εθνικός προσπάθησε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, αλλά ο Οθέλλος κρατούσε το υπερ του αποτέλεσμα. Έτσι, ο αγώνας τελειώσε με το 2-1 υπέρ του Οθέλλου.

Το 24sports σας φέρνει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης αναμεσά στον Οθέλλο και τον Εθνικό Άχνας

Οθέλλος:Παναγιώτου, Σταμούλης,(40. Ανάνγκ) Γιάνσεν, Ναρντίνι, Κυριάκου, Χριστοδούλου, Σούτο, Κατσιάτης,(83. Ιωάννου) Καστάνας, Χατζηπασχάλης,(83. Σανγκαρέ) Πιχ.

Στον πάγκο: Τζιακουρής, Μαλλουρή, Μπραμπίγια, Σανγκαρέ, Παυλή, Σλάβικ, Ανάνγκ,( 70. Σλάβικ) Κόπα, Μαϊσουράντζε, Μιτσής, Ιωάννου, Κορινούς.

Εθνικός Άχνας: Παναγή, Ριστέφσκι, Σπιρόφσκι, Περατικός, Ηλία Κ, (46. Λίπσκι) Πεχλιβάνης,(46. Νικολάου) Ιωάννου, Αρτυματάς, Ιωαννίδης,(59. Καμπρέρα) Ηλία Μ, (59. Ντράζιτς) Χριστοφή.(65. Μπέκερ)

Στον πάγκο: Μπογκατίνοφ, Σταυρινού, Ντε Ιριόντο, Λίπσκι, Μπέκερ, Νικολάου, Μπέκερ, Στυλιανού, Καμπρέρα, Ντράζιτς, Αγγελόπουλος.

Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος
VAR: Φελλάς Κωνσταντίνος
Σκόρερ: 32.Ναρντίνι, 34. Πιχ / 57. Περατικός
Κίτρινες: Σούτο, Χριστοδούλου / Ριστέφσκι