ΑΕΚ: Ολοκληρώνει και ξεκαθαρίζει του Ροσάλες!

Βραδινή προπόνηση για την ΑΕΚ σήμερα, η προσοχή στον 33χρονο μπακ

Η ΑΕΚ από χθες βρίσκεται στην Πολωνία και την Κρακοβία για τον αγώνα της 2ης αγωνιστικής των ομιλών του Γιουρόπα Λιγκ απέναντι στη Ντιναμό Κιέβου.

Η ομάδα της Λάρνακας μετά την πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στη Ρεν αλλά και την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα κόντρα στη Νέα Σαλαμίνα, θέλει να πάρει και ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην ουκρανική ομάδα.

Ο Λούις Όλτρα γνωρίζει τι πρέπει να προσέξει η ΑΕΚ για να φύγει κερδισμένη από το ματς της Πέμπτης και αυτό είναι να κάνει ένα καλό ξεκίνημα στο παιχνίδι, να αποφύγει τα εύκολα λάθη, να μη δώσει χώρο στον αντίπαλο και κυρίως να παραμείνει συγκεντρωμένη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ακόμη και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων για να μη ζήσει ξανά αυτό που έγινε στην «Αρένα» με τη Ρεν.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα ολοκληρώνει σήμερα την προετοιμασία της με βραδινή προπόνηση (20:30 ώρα Κύπρου) και στην Ουκρανία ως γνωστόν βρίσκεται και ο Ροσάλες, ο οποίος ήταν εκτός στο ματς με τη Νέα Σαλαμίνα, καθώς αποχώρησε τραυματίας με τη Ρεν.

Αυτό που ισχύει με τον Βενεζουελάνο μπακ είναι ότι συμπεριλήφθηκε στην αποστολή για το ματς της Πέμπτης και θα κριθεί από την αποψινή προπόνηση αν θα ξεκινήσει βασικός. Συγκεκριμένα αν ο Ροσάλες ολοκληρώσει την προπόνηση χωρίς ενοχλήσεις το πιο πιθανό θα επιστρέψει και στο αρχικό σχήμα, αν δεν είναι στην καλύτερη κατάσταση, ο Όλτρα δεν πρόκειται να το ρισκάρει και θα επιλέξει τον Κύπρο Χριστοφόρου για το δεξί άκρο της άμυνας.